ورود ثبت نام ورود به فروشگاه فاکتور
chapematin

چاپ کن نامی قدیمی و پر آوازه در صنعت خدمات چاپ

فاکتورها به عنوان یکی از مهمترین  مولفه های  داد وستددرهر کسب‌و‌کار هستند؛ پس باید به حرفه ای ترین حالت ممکن طراحی چاپ شوند که از اعتبار حقوقی کافی برخوردار باشند. به همین دلیل تنها فاکتورهایی که رسمی هستند، مورد تایید مراجع مرتبط همچون اداره‌ی امور مالیاتی و دارایی قرار می‌گیرند. همین طور تنها فاکتورهای رسمی در مراجع حقوقی و دادگاه‌ها معتبرمی‌باشند.پس برای یقین  از ارزشمند بودن فاکتورهای صادر شده، بیش از هر چیز باید به ایده ال های یک فاکتور رسمی توجه داشت و آن را بررسی کرد. در این حوزه ترتیب ومفهوم رنگ در فاکتور رسمی، از نکات مهمی است که باید به آن توجه داشت . فاکتورهای فروش که اعتباررسمی نئارند  و صرفا برای خواسته‌ی خریدار صادر میشوند هم در رنگ‌های متنوعی طراحی و چاپ  میشوند.

درادامه به بررسی  مفاهیم رنگ در فاکتورهای رسمی میپردازیم

اداره دارایی در مورد فاکتور های رسمی  در زمینه رنگ محدودیتی قائل نیست .پس میتوان فاکتورهایی با چاپ تک رنگ، دو رنگ و چهار رنگ را  برای این سازمان ارائه کرد. اما عرف آن طراحی  فاکتورها با چاپ تک رنگ یا دو رنگ تهیه می‌شوند. معمولازمانی که چاپ تک رنگ یا دو رنگ برای چاپ فاکتور استعمال میشود ؛ برای هر برگه‌ی فاکتور، رنگی مخصوصقرارداده میشود.

استفاده از کاغذ رنگی افزون برر تنوع و زیبایی فاکتور، تقسیم‌بندی و کاربرد هر برگه را مشخص می‌کند. انتخاب این رنگ وابسته به رعایت قوانین خاصی است که در ادامه بررسی میکنیم.

 

رنگ ورق های فاکتور
تعداد برگه‌های فاکتور برای اداره دارایی مهم نیست . اما طبق قانون هرکسب‌و‌کاری باید یک برگه فاکتور را برای فروشنده، برگه‌ای را بر ثبت در اسناد حسابداری و برگه‌ای را برای خریدار تهیه کند؛ فاکتورها عموما به صورت دو یا سه برگی تهیه می‌شوند. 

برگ اول که در اختیار مشتری قرار می‌گیرد؛ به رنگ سفید است ودرتهیه آن از کاغذ 80 گرمی استفاده میشود. برگه دوم و سوم را از رنگ‌های آبی، زرد، سبز، قرمز و صورتی انتخاب می‌کنند. معمولا جنس برگه‌های دوم و سوم نازک‌تر بوده و کم کیفیت تر(40 تا 55 گرم) هستند.

رنگ شماره فاکتور
مساله مهم دیگر در زمینه رنگ فاکتور، شماره سریال فاکتور است. این شماره سریال طبق قوانین تهیه فاکتور رسمی، حتما باید قرمز باشد. همچنین این شماره سریال همان‌طور که از نامش پیداست، نباید تکراری باشد؛ و روی هر فاکتور باید یک شماره سریال مخصوص وجودداشته باشد. شماره سریال درج شده طبق قوانین نباید پرینت شده باشد. به این علت شماره سریال فاکتورها با وسیله‌ی دستگاهی خاص، به رنگ قرمز و به صورت برجسته روی فاکتور درج می‌شود. بایددقت کرد که دستگاه‌های شماره‌زن دستی و همچنین شماره‌های پرینت شده، به هیچ‌وجه مورد تایید اداره دارایی نیستند. 

 رنگ فاکتور، متناسب با جنس کاغذ
مساله مهم درباره استفاده از رنگ‌های مختلف در چاپ فاکتور، به جنس کاغذمربوط است . فاکتورهای چند برگی با استفاده از کاغذهای کاربن‌لس تولید می‌شوند. این کار باعث میشود تا بدون گذاشتن کاربن بین برگه‌های فاکتور، هرانچه در برگه‌‌ی اول نوشته میشود ؛ در برگه دوم و سوم نیز نوشته میشود. نکته مهم این است که کاغذهای کاربن‌لس،مناسب پرینترلیزری و جوهرافشان نیست؛ و حتما باید با پرینتر سوزنی یا چاپ افست،روی آن ها چاپ کرد . رنگ کاربن این کاغذها مشکی یا آبی است

 

پارمونت , طراحی سایت
ثبت سفارش
جهت ثبت سفارش کلیک کنید