ورود ثبت نام ورود به فروشگاه فاکتور
chapematin

فاکتور رسمی فاکتوری است که بر اساس قوانین وزارت امور اقتصاد و دارایی تنظیم شده باشد؛ مشخصات صورتحساب مورد تایید وزارت دارایی در ماده ۱۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده آمده است . فاکتورهای مورد نظر رابه صورت اتوماتیک  با شمای مختلفی از جمله پیش فاکتور، فروشگاهی، رسمی، غیر رسمی، حواله انبار، شخصی، نمایشی و … میتوان چاپ کرد.آنگاه  برای صدور و چاپ فاکتورها وقت کمتری صرف می شود.

فاکتور رسمی همان فاکتوری است که به عنوان مدرک بین فروشنده و خریدار تهیه و تنظیم شده است. برای اینکه هزینه و قیمت محصولات و یا خدمات ارائه شده به ثبت برسد و قابل قبول فروشندگان و خریداران باشد معمولا فروشگاه ها و یا ارائه دهندگان انواع مختلف خدمات قیمت های خود را در فاکتور رسمی به ثبت می رسانند.

ظبق قانون تمامی فروشندگان باید فاکتور رسمی را به خریداران و یا مراجعه کنندگان برای خدمات مورد نظر، ارائه دهند. خریداران می توانند هنگام پرداخت وجه درخواست فاکتور رسمی بکند تا  برایشان صادر شود. فاکتور رسمی هم می تواند برای یک فروشگاه کوچک صادر شود و هم اینکه یک فروشگاه بزرگ برای ارائه خدمات خود فاکتور رسمی را صادر کند. لازم به ذکر است که خریدار اگر بخواهد فروشنده ایی فاکتور رسمی را در قبال وجه پرداختی صادر کند ولی فروشنده از انجام این کار اجتناب نماید امکان جریمه شدن وی وجود دارد.

فاکتوری که به تاییدیه مالیاتی رسیده باشد جنبه قانونی دارد  و از فاکتور به عنوان سندی برای مشخص کردن قیمت و مشخصات محصولات و خرمات ارائه شده استفاده می شود. فاکتور رسمی فاکتوری است که خریدار و فروشنده از آن استفاده می کنند و تمامی مشخصات محصول و همچنین خدمات ارائه شده از جمله قیمت و هزینه های مربوطه در این فاکتور به ثبت رسیده است. طبق ماده 19 قانون مالیات بر ارزش افزوده دو نمونه صورتحساب برای فاکتور رسمی وجود دارد

می توان با استفاده از نرم افزار های حسابداری بسیاری از فاکتور ها از جمله فاکتور رسمی، فاکتور غیر رسمی، پیش فاکتور، صورتحساب و …. را صادر نمود. یکی از فواید صدور فاکتور رسمی به این شکل این است که وقت کمتری از افراد گرفته می شود و با یک کلیک ساده به راحتی می توان با پرداخت کمترین هزینه صدور فاکتور رسمی را انجام داد.

        برخی از مشخصات فاکتور رسمی عبارت اند از

به تعداد برگه هایی که افراد انتخاب می کنند چه 2 برگی و یا چه 3 برگی فاکتور رسمی صادر می شود. می توان از کاغذ های A4 برای صدور فاکتور رسمی استفاده کرد.

اگر فاکتور رسمی با استفاده از پرینتر و چاپگر چاپ می شود باید از کاغذ تحریر اندونزی 80 گرمی استفاده کرد. اما اگر از به صورت دستی صدور فاکتور رسمی انجام می شود بهتر است تا از کاغذ 60 گرمی استفاده شود.

مشخصات چاپ فاکتور رسمی (مالیاتی، دارایی، صورتحساب فروش کالا و خدمات) به شرح زیر است:

نوع کاغذ به انتخاب اشخاص حقیقی و حقوقی می تواند کاغذ تحریر ۸۰ گرمی اندونزی به منظور استفاده در پرینتر و یا کاغذ تحریر ۶۰ گرمی جهت نوشتن دستی و استفاده از کاربن و نیز کاغذ کاربن لس ( خود کپی، کاربن دار، بدون کاربن، NCR) باشد.

تعداد نسخ یا برگ نیز به انتخاب اشخاص بوده که می تواند ۲ برگی و یا ۳ برگی باشد و همچنین در مورد سایز کاغذ عموماً انتخاب اشخاص حقیقی و حقوقی سایز A۴ بوده ولی انتخاب سایز A۵ نیز بلا مانع می باشد.

مهم ترین شاخصه چاپ فاکتور رسمی (مالیاتی ، دارایی ، صورتحساب فروش کالا و خدمات) نوع چاپ شماره سریال آن می‌باشد که می بایست به روش چاپ افست یا ملخی به رنگ قرمز و کمی برجسته انجام پذیرد، که به راحتی قابل تشخیص برای ممیز دارایی باشد و کاملاً با چاپ دیجیتال و شماره زنی دستی متمایز است.

در رابطه با فاکتور رسمی (مالیاتی، دارایی، صورتحساب فروش کالا و خدمات) لازم به ذکر است، کلیه واحدهای تجاری مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده ملزم به ارائه فاکتور رسمی به خریداران خود می‌باشند؛ لذا صدور فاکتور رسمی ارتباطی به بزرگی و یا کوچکی واحد تجاری ندارد و هر خریدار می‌تواند در قبال وجوه پرداختی خود درخواست صدور فاکتور رسمی نماید و اگر فروشنده از صدور فاکتور رسمی امتناع نمایند مشمول جریمه خواهد شد .با توجه به بخشنامه‌‌های مالیاتی در خصوص استفاده از دستگاه صندوق مکانیزه فروشگاهی در حال حاضر اکثر صورتحسابهای صادره ویژگیهای یک صورتحساب قانونی را دارد.

چاپ کن ارائه دهنده ی خدمات چاپ فاکتور با مناسب ترین قیمت

پارمونت , طراحی سایت
ثبت سفارش
جهت ثبت سفارش کلیک کنید