ورود ثبت نام ورود به فروشگاه فاکتور
chapematin

 

چاپ کن دارای تجربه ی بسیار در حوزه خدمات چاپ می باشد 

)چاپ غیر تماسی ( Non-Impact printing

به مجموعه روشهایی در چاپ اطلاق میشود که در آنهاانتقال تصاویر و متون,بدون تماس با ماده چاپ شونده صورت میگرد.یکی از معمول ترین آنها چاپگرهای جوهر افشان یا inkjetمی باشد.

انواع چاپ های غیر تماسی

 

الکتروفتوگرافی Electro photograpy:

 این نوع از چاپ از پرکاربردترین چاپ های با تکنولوژی NIP می باشد که از ۵ مرحله تشیکل شده است:

1:مرتب سازی تصاویر

2:تصویرنگاری

3:ثابت سازی تصویر

4:انتقال مرکب

5:چاپ

 

از این نوع چاپ در ماشین های دیجیتال و چاپگر های لیزری استفاده می شود. گاهی به جای چاپگر های الکترو فوتوگرافی چاپگرهای لیزری نیز گفته می شود.

 

لنو گرافی Ionography :

 در این سیستم که ازیک تکنولوژی NIP پیروی میکند اتمهای با بارمثبت مولکول های  منفی در یک فضای با ولتاژ بالا حرکت کرده وتصویر را روی درام ایجاد میکند. بدین ترتیب تصویر روی کاغذ منتقل می گردد. این نوع چاپ با دو نوع تونر مایع و پودر در چاپ دیجیتال استفاده می شود.

 

چاپگرهای مغناطیسی Magnetography :

 این نوع چاپ بر اساس ایجادیک میدان مغناطیسی عمل چاپ را انجام می دهد و از تکنولوژی NIP Non Impact Printing برخوردار است. از این روش برای آماده سازی چاپ CTP Computer to plate و چاپ دیجیتال به شکل رول استفاده می شود.

 

جوهر افشا ن:INK JET

 این نوع چاپگر ها که در انواع اداری یا خانگی و صنعتی تولید می شود بر اساس اسپری کردن رنگ از طریق هد چاپگر بر روی سطح مورد نظر عمل میکنند. نوع اداری آن را همگی می شناسیم که همان چاپگرهای رنگی معمول است. از نوع صنعتی برای ثبت تاریخ مصرف ، بارکد و مشخصات به روز شده اطلاعات بر روی محصولات استفاده می شود.

 

چاپ حرارتی Thrmography :

 شیوه ای از چاپ که حرارت در آن نقش اساسی بازی می کند. این دسته فکس های با کاغذ حساس را در بر می گیرد.

 

عکاسی Photography :

 به روش انتقال تصاویر و نقوش به وسیله نور بر سطحی حساس شده اطلاق می شود. عکس از جمله روش های چاپی است که در هر خانه ای یافت می شود. ترامهای روی عکس و اسلاید پیوسته است.

 

۲-چاپ های تماسی (conventional printing)

در این روش سطح چاپ شونده مستقیما با فرم چاپی (مجوعه حروف /کلیشه وگراور,و… ) تماس پیدا میکند.

انواع چاپ های تماسی

چاپ گود (هلیوگراور,تامپو( Gravure : 

شیوه ای از چاپ که در آن نقوش و نوشته ها به شکل حفره هایی در سطح فلز حکاکی شده است و مرکب مایع درون این حفره ها قرار گرفته و آنگاه بطورمستقیم یا غیر مستقیم چاپ صورت می گیرد.

 

چاپ اسکرین Screen :

 به شیوه ای که رنگ از درون یک توری شابلون عبور کرده و به سطح مورد نظر می رسد گفته می شود.

 

چاپ برجسته Letterperss :

 شیوه ای از چاپ که به شکل برجسته بوده و مرکب به روی سطح برجسته مالیده می شود و به دنبال آن سطح برجسته با ماده چاپ شونده تماس مستقیم می یابد.

 

لیتوگرافی(افست ,افست خشک Lithography(

تامپو / چاپ بالشتکی Tampo – Pad Print :

 شیوه ای از چاپ غیر مستقیم است که در آن از گراور استفاده می شود. بدین ترتیب که نقوش و نوشته ها به شیوه های مختلف بر روی سطح فلز کنده کاری می شود. مرکب مایع درون حفره ها ریخته می شود و یک لاستیک سیلیکونی تصویر را به سطح چاپ شونده منتقل می کند. در این شیوه حروف کنده شده بر روی فلز خوانا می باشد.

 

 

 

پارمونت , طراحی سایت
ثبت سفارش
جهت ثبت سفارش کلیک کنید